Kalba ekspertai

Administratoriai įspėja: apsimesdami tikrintojais, sukčiai braunasi į gyventojų butus

tel sukciai
Sukčiai skambina butų savininkams ir siūlosi ateiti patikrinti langų būklę

Sukčiai, apsimesdami pastatų priežiūros specialistais, sugalvojo naują būdą, kaip mulkinti patiklius daugiabučių namų gyventojus. Jie skambina butų savininkams ir siūlosi ateiti patikrinti langų būklę. Tiek daugiabučių namų administratoriai, tiek policijos pareigūnai įspėja gyventojus būti budriais ir nepasitikėti nepažįstamų asmenų siūlymais.

Bendrovės „Mano būstas“ Daugiabučių namų administravimo departamento direktorius Mindaugas Genys sako, jog pastaruoju metu įmonė sulaukia gyventojų pranešimų apie tai, jog jiems telefonu skambinėja nepažįstami asmenys ir siūlosi ateiti į namus patikrinti buto langus. Kai kurie gyventojai teigia, kad sukčiai prisistato pastatų priežiūros specialistais.

„Mūsų darbuotojai tikrai iš anksto neprisistatę ir nesuderinę su konkrečiais gyventojais, neskambinėja žmonėms dėl buto langų apžiūros. Manome, jog tai nauja sukčių schema, o jų tikslas – patekti į gyventojų butus ir, galimai, juos apvogti. Todėl noriu įspėti gyventojus neįsileisti įtartinų asmenų, o sulaukus panašaus skambučio pranešti apie tai savo namo vadybininkui arba policijai“, – pabrėžė M.Genys.

„Mano būsto“ atstovas priminė, kad įmonė teikia gyventojams buto langų patikros paslaugą, tačiau iniciatyvą šiuo atveju turi parodyti patys žmonės.

„Mes skatiname gyventojus taupyti energijos resursus ir teikiame langų patikros paslaugą, siūlome su tuo susijusius taupymo sprendimus, tačiau tik tada, kai to pageidauja patys daugiabučių namų savininkai. Specialistai apžiūrėti langų gali ateiti tik tada, kai gyventojai patys juos išsikviečia, iš anksto suderinę datą ir laiką. Be to, mūsų darbuotojai visada nešiojasi darbo pažymėjimus ir dėvi aprangą su atitinkama įmonės atributika. Matyt, sukčiai sužinojo apie mūsų siūlomą paslaugą ir bando tuo pasinaudoti“, – teigė M.Genys.

Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis nesistebi tokiu sukčių metodu ir sako, kad nusikaltėliai visada ieško naujų būdų, kaip apmulkinti patiklius gyventojus. Pareigūnas primygtinai pataria žmonėms neįsileisti į namus nepažįstamųjų. O jei į namus ateina iš įvairių tarnybų prisistatę specialistai, būtina pareikalauti pateikti dokumentus.

„Visada raginame gyventojus būti budriais. Jei nebuvote susitarę su atitinkamų bendrovių atstovais dėl langų apžiūros ar keitimo, sulaukę įtartino skambučio vertinkite jį kritiškai, o jei nerimaujate dėl savo saugumo, informuokite apie tai policijos pareigūnus“, – patarė policijos departamento atstovas R.Matonis.