Naudinga žinoti

Atliekų rūšiavimas: ką svarbu žinoti?

Rūšiuodami atliekas padedate tausoti gamtą
Rūšiuodami atliekas padedate tausoti gamtą
Netinkamas atliekų tvarkymas vis dar yra didelė problema, su kuria susiduria tiek atliekų tvarkytojai, tiek patys gyventojai.

Prie daugiabučių namų dažniausiai stovi 4 konteineriai – mėlynas skirtas popieriui, žalias – stiklui, o geltonas – plastiko gaminiams ir bendras, į kurį keliauja maisto atliekos ir greitai yrančios organinės medžiagos. Į popieriui skirtą konteinerį galima mesti laikraščius, žurnalus, kartoną, knygas, popierines ar kartonines maisto pakuotes, dėžutes. Tačiau į šį konteinerį draudžiama mesti sauskelnes, dažais, tepalais ar kitomis statybinėmis medžiagomis suteptą popierių, vienkartines nosinaites, riebalais suteptą popierių.

Į stiklui skirtą konteinerį galima mesti butelius, indus, stiklainius be dangtelių ir stiklo duženas, bei atraižas. Tačiau veidrodžių stiklams, krištolui, keramikai, elektros lemputėms, televizorių ekranams, langų stiklų paketams ir automobilių stiklams čia ne vieta.

Geltoni konteineriai skirti plastikiniams buteliams, pakuotėms, žaislams be elektroninių įtaisų, Tetra Pak pakuotėms, maišeliams ir plėvelėms, tačiau į juos draudžiama mesti higienos reikmenis ( skutimosi peiliukus, dantų šepetėlius), medicinines atliekas, elektroninę įrangą, aerozolio flakonėlius.

Rūšiuodami atliekas prisidėsite prie aplinkos išsaugojimo – į sąvartynus pateks mažiau atliekų, o perdirbtas atliekas bus galima naudoti pakartotinai.