Renginiai

Beinorava atšventė 430 metų jubiliejų

Beinoravos kaimo bendruomenė atšventė vardo 430-ąjį gimtadienį, kurį organizavo Beinoravos bendruomenė, kultūros namų ir bibliotekos darbuotojai.

Šventės dalyviai rungėsi krepšinio, tinklinio, futbolo, bėgimo, svarčio kilnojimo, maišų nešimo rungtyse. Varžybose dalyvavo 10 komandų iš Beinoravos, Dapšionių, Sidabravo, Naujamiesčio, Šeduvos ir Pakalniškių.

Krepšinio ir futbolo varžybų nugalėtojais tapo Sidabravo komanda. Bėgimo rungtyje nepralenkiami buvo: Benas Žukauskas, vaikų grupėje–beinoraviškis Mantas Janeliūnas. Maišo nešimo rungtyje vyrų grupėje nugalėjo Edgaras Pilypas ir Erikas Žemaitis, moterų– Milda Šimkevičienė ir Vaiva Skipitienė. Svarmenų kilnojimo rungties nugalėtoju tapo Eduardas Martynkinas. Nenuskriausti liko ir mažieji šventės dalyviai. Jie varžėsi įvairiose estafetėse, dalyvavo atrakcionuose, važinėjosi ūkininko Vytauto Čepaičio žirgo traukiama karieta, jodinėjo poniais.

Visi beinoraviškiai ir svečiai rinkosi prie Beinoravos kaimo centre esančio kryžiaus. Čia iškilmingai buvo atidengtas paminklinis akmuo, skirtas Beinoravos vardui paminėti. Beinoravos vardą ir metus akmenyje iškalė kraštietis Robertas Ožalinskas.

Po iškilmingos šventės dalies visi beinoraviškiai, kraštiečiai ir svečiai buvo pakviesti į šventinĮ koncertą. Koncertą dovanojo kraštietė, šiuo metu dainuojanti Kauno valstybiniame chore ir Panevėžio muzikiniame teatre, Elena Kalvaitytė. Savo gražias dainas beinoraviškiams skyrė Sidabravo kultūros namų vokalinis ansamblis (vadovas Eugenijus Janeliūnas), Beinoravos moterų vokaliniai ansambliai (vadovė Emilija Bieliūnienė), jaunosios beinoraviškės Monika Blinkevičiūtė, Rasa ir Aušra Korsakaitės. Rytojaus dieną, sekmadienį, visi parapijiečiai ir svečiai rinkosi į Dievo Apvaizdos atlaidus Dapšionių bažnytėlėje.

Beinoravos bibliotekos bibliotekininkė Rima Lukoševičiūtė
Nuotraukos Rimos Lukoševičiūtės ir Rimanto Ožalinsko