Naudinga žinoti Šiandien rajone

Daugiabučių namų bendrijos renkasi administratorių paslaugas

Jau keletą mėnesių Radviliškio daugiabučių namų savininkų bendrijose jaučiami pokyčių vėjai. Daugiabučių namų savininkų bendrijos vis dažniau renkasi sudaryti sutartis su daugiabučių namus administruojančia įmone „Radviliškio būstas“.

Kaip nurodo „Radviliškio būstas“ direktorė Neringa Paulauskienė, pagrindinė tokių pokyčių priežastis – bendrijų skolų našta bei didelis darbo krūvis. „Daugiabučių namų administravimas nėra toks jau paprastas darbas. Gyventojams reikia žinoti atsakymus ne tik į klausimus, susijusius su techniniais sprendimais, bet ir turėti laiko bei mokėti pildyti tikrai nemažą kiekį dokumentų“, – aiškina N. Paulauskienė.

Daugiabučių namų savininkų bendrijos „Uosis“ pirmininkas Renatas Dabkus pripažįsta, jog dauguma bendrijų yra linkusios įvairius su daugiabučio priežiūra susijusius darbus patikėti specialistams, kurie turi ne tik žinių, bet ir pajėgų tas žinias pritaikyti ir profesionaliai atlikti darbus. Anot vyro, būti namo pirmininku yra sunki užduotis, reikalaujanti ne tik suvokimo, kaip tai daryti, bet ir laisvo laiko, ne tik organizuojant įvairius susirinkimus, bet ir atliekant įvairias biurokratines užduotis.