Rajono problema

Gyvūnai ne tik džiaugsmas

Išėję pasivaikščioti su savo augintiniu nepamirškite pasiimti maišelio ekstrementams
Išėję pasivaikščioti su savo augintiniu nepamirškite pasiimti maišelio ekstrementams

Labai daug gyventojų butuose laiko augintinius. Jie suteikia džiaugsmo, tačiau neretai yra užmirštama atsakomybė už gyvūno veiksmus.

Gedimino gatvėje gyvenanti Lina pasipiktino žmonių abejingumu: „Negaliu išeiti į kiemą, nes ten šeimininkai vedžiodami savo gyvūnus pamiršta surinkti ekstrementus. Grįždama namo visada turiu pasižiūrėti ar kas nors neprilipo prie batų“.

Vedžiojant gyvūnus ir jiems priteršus savininkas privalo surinkti ekstrementus. Jis taip pat privalo išvalyti ir sutvarkyti gyvūno priterštą viešojo transporto priemonę, liftą ar kitas bendro naudojimo vietas. Nesilaikantis šio reikalavimo asmenys užsitraukia administracinę atsakomybę (Tai įtvirtinta Administracinės teisės pažeidimų kodekso 110 ir 161 str.) Už šių straipsnių nesilaikymą galima gauti įspėjimą arba baudą iki penkių šimtų septyniasdešimt devynių eurų.

Prieš išvesdami augintinius nepamirškite pasiimti maišelio, į kurį galėtumėte surinkti ekstrementus. Ir atsiminkite, kad įsigiję gyvūną prisiimate visą atsakomybę už jo veiksmus.