Naudinga žinoti Šiandien rajone

Kalėdinės eglutės keliaus į konteinerius

Pasibaigus šventiniam laikotarpiui skubame atsisveikinti su namus puošusiomis kalėdinėmis eglutėmis. Tačiau už netinkamai tvarkomas atliekas, taip pat ne vietoje išmestą žaliaskarę gresia bauda iki 80 eurų.

Tad norint išvengti baudos ar kitų nemalonumų, gyventojų prašoma nupuoštų eglučių nemesti į bendrų buitinių atliekų konteinerius, nepalikti šalia jų ar namų kiemuose.

Vienas iš būdų „atsikratyti“ nebereikalingu medeliu – dalyvauti jau tradicine tapusioje akcijoje „Kalėdų eglutė – namų šilumai“ ir eglę išmesti į specialiai pažymėtą konteinerį. Akcijos metu surinktos žaliaskarės bei jų atliekos bus perdirbamos ir paverčiamos ekologišku kuru arba kompostu.

Specialūs konteineriai, kuriuose galima palikti nupuoštas egles ar jų šakas, pažymėti akcijos lipduku „Kalėdinė eglutė – namų šilumai“. Konteineriai pastatyti prie daugiabučių, prekybos centrų, kultūros namų ir kitose žmonių susibūrimo vietose. Akcija tęsis daugiau nei savaitę – net iki sausio 15 d.

Specialias surinkimo vietas galite rasti Šiauliuose:

  • Čkalovo g. (Zokniai, prie PC „Tau“);
  • Birutės g. 39 (Medelyno seniūnija, šalia PC „Tau“);
  • Kviečių g. 58 (Gitarų mikrorajonas, prie Vaivorykštės restorano).

Taip pat informuojame, kad žaliąsias atliekas galite palikti ir specialioje žaliųjų atliekų surinkimo aikštelėje adresu: Žironų k., Aukštelkių sen., Radviliškio raj. Daugiau informacijos čia.