Naudinga žinoti

Korespondenijos sulauks tik tvarkingų pašto dėžučių savininkai

Lpasto dezuteiepos 20 d. Lietuvos paštas išplatino pranešimą, kad gyventojai, kurie iki liepos 31 dienos neįsirengs tvarkingų pašto dėžučių, korespondenciją, prenumeruojamus leidinius ir visas gautas siuntas galės atsiimti tik pašte. 

Pranešime gyventojai yra raginami per paskutinę liepos savaitę įsirengti tvarkingų gaunamųjų laiškų dėžutes taip, kaip to reikalauja Pašto įstatymas. Neturint laiškų dėžutės ar, jeigu dėžutė yra nerakinama, sulūžusi ir nesandari, nuo rugpjūčio 1-osios jose nebus paliekamos nei pašto korespondencijos siuntos, nei prenumeruojami spaudos leidiniai.

Pagal Pašto įstatymą, gyventojai privalo  įsirengti rakinamas, aiškiai ir suprantamai numeruotas gaunamųjų laiškų dėžutes, kurios turi būti laiškininkams lengvai prieinamose vietose:

 

  • daugiabučiuose namuose – kiekvienoje laiptinėje ne aukščiau kaip antrame namo aukšte;
  • individualiuosiuose namuose – prie įėjimo į gyvenamąją teritoriją arba ant greta gatvės esančių namų sienų, tvorų, stovelių;
  • sodininkų bendrijose – prie pagrindinių įvažiavimų į sodininkų bendriją;
  • įmonėse, įstaigose ar organizacijose – prie pagrindinio įėjimo į pastatą.

 

Taip pat Lietuvos paštas primena, kad įmonės, įstaigos ir organizacijos ant gaunamųjų laiškų dėžučių bei suprantamai užrašyti savo pavadinimą.

 Daugiau informacijos apie laiškų dėžutes galite sužinoti paskambinę į Lietuvos paštą tel. 8 700 55 400.

Jeigu Jūsų pašto dėžutė yra netvarkinga ir reikia ją keisti, galite kreiptis į savo namą administruojantį vadybininką tel. 870055966.