Kalba gyventojai

Mantas pasakoja apie gyvenimą Baisogaloje

20160805_112423
Mantas Baisogaloje gyvena ne vieną dešimtmetį

Baisogala – miestelis, esantis Radviliškio rajone, 14 km į pietus nuo Šeduvos. Šiame miestelyje jau keturis dešimtmečius gyvena Mantas.

„Baisogaloje gimiau ir užaugau. Dabartiniuose savo namuose gyvenu jau trisdešimt metų. Tad miestelyje viską puikiai žinau, pažįstu beveik visus gyventojus, esu prie visko pripratęs. Čia supa rami aplinka ir yra saugu“, – pasakoja pašnekovas.

Mantas sako, kad šiame miestelyje, įsikūrusiame prie Kiršino upelio, veikia gyventojams būtiniausios įstaigos – vaistinės, gimnazija, prekybos centras, parduotuvės, ambulatorijos, bankas, darželis, kirpykla, sporto centras…

„Dar vienas gyvenimo privalumas Baisogaloje yra geras susiekimas ne tik su Radviliškiu, bet ir su Šiauliais, Panevėžiu. Tad jeigu ko prireikia žmonėms, jie pakankamai greitai gali nuvykti į minėtus miestus“, – teigia baisogalietis.

Anot Manto, didžiausias gyvenimo Baisogaloje minusas – darbo vietų trūkumas. Vyras šiame miestelyje tėra dirbęs vos porą mėnesių. Jam teko dirbti Radviliškyje, Šiauliuose, Panevėžyje. Šiuo metu pašnekovas užima komercijos direktoriaus pareigas įmonėje, kuri įsikūrusi Gargžduose.

„Miestelyje darbo yra mažai, todėl žmonės vyksta dirbti į Radviliškį arba į aplinkinius rajonus: Kėdainius, Panevėžį, Šiaulius… Miestelis darbo dienomis tiesiog ištuštėja“, – pastebi vyras.

Nors Mantui ir tenka dėl darbo daug keliauti, jis neketina palikti vietos, kurioje gyvena ne vieną dešimtmetį.

„Buvo kilę minčių išsikraustyti, bet čia turiu namus, o jų parduoti neapsimoka, nes užgautus pinigus neapvyktų nusipirkti buto ar namo, pavyzdžiui, Klaipėdoje. Reikia įžvelgti gyvenimo Baisogaloje privalumus – ramus gyvenimas gražioje vietoje ir būstas, už kurį nereikia mokėti paskolos bankui“, – sako Mantas.

Pašnekovas pastebi, kad pastaruoju metu Baisogala po truputį yra tvarkoma, gražinama.

„Jeigu miestelyje atsirastų daugiau darbo vietų, tai būtų ideali vieta gyvenimui“, – teigia gyventojas.