Kalba ekspertai

Medžių genėjimui trukdo blogos oro sąlygos

Esant blogoms oro sąlygoms genėti medžius gali būti pavojinga
Esant blogoms oro sąlygoms genėti medžius gali būti pavojinga

Daugiabučių namų kiemuose esančių medžių pjovimas ar genėjimas neretai gyventojams tampa problema, nes norint atlikti šiuos darbus reikalingas Radviliškio miesto savivaldybės leidimas. Norėdami gauti leidimus gyventojai gali kreiptis į namo administratorių, bendrijos pirmininką ar aplinką prižiūrinčias tarnybas.

Esant blogoms oro sąlygoms genėti medžius yra pavojinga, nes jų šakos gali atsidaužti į langus. Taip pat stiprus vėjas gali nupūsti šaką ant žmogaus, taip jį sužeisdamas.

Kartais gyventojai skambina į redakciją klausdami, kodėl jų teritorijoje ne visi medžiai yra nugenėti. „Radviliškio būsto“ direktorė Roma Janušonienė sako, kad didžiausia problema slypi automobilių stovėjimo aikštelėje: „Daugiabučio namo vadybininkai apie medžio genėjimo darbus gyventojus informuoja prieš tris dienas iškabindami skelbimus. Juose aiškiai nurodoma po medžiais nestatyti automobilių. Neretai tokius skelbimus paliekame ir ant pačių automobilių, tačiau žmonės prašymų nepaiso.. Todėl „Mano aplinkos“ darbuotojai negali atlikti reikiamų darbų“.

Leidimai reikalingi ne tik medžių, bet ir krūmų kirtimui, tačiau vaismedžius gyventojai gali kirsti ar genėti be savivaldybės pritarimo. Leidimai taip pat nereikalingi, kai medžiai ar krūmai auga pylimų šlaituose, melioracijos griovių (išskyrus sureguliuotas upes ir upelius) šlaituose ir jų apsaugos zonose, ant pastatų stogų, pamatų ar kitų jo dalių.

Savavališkai, be išduoto leidimo, kirsti ir genėti medžius, augančius valstybinėje žemėje, yra griežtai draudžiama. Už pažeidimus Administracinių teisės pažeidimų kodekse yra numatyta administracinė atsakomybė – gresia įspėjimas arba bauda nuo 14 iki 28 eurų.