Kalba ekspertai Rajono problema

Moters manija kaupti daiktus vos nesibaigė nelaime

Praėjusią savaitę Radviliškio rajone, Baisiogaloje, Grinkiškio g. 7-aja name viename iš butų įsiplieskė gaisras. Nelaimės pavyko išvengti laiku atvykus gaisrininkams ir likvidavus gaisro židinį. Bute žmonių nebuvo, tačiau po gaisro paaiškėjo – jį stebuklingai išgyveno šuo.

Nelaimę iššaukė kaupiami daiktai

Kaip pasakojo daugiabutį administruojančios įmonės „Radviliškio būstas“ pastatų administravimo vadybininkė Ieva Šukaitienė, bute gaisras kilo dėl gyventojos neatsargumo ir polinkio kaupti daiktus bei juos „sandėliuoti“: „Moteris turi kaupia daiktus, kurie dažniausiai yra parsinešami iš konteinerių – visas butas užgriozdintas, tad gaisrui kilti buvo labai palankios sąlygos.“ Tyrimo duomenimis, moteris bute paliko uždegtą žvakę ir dėl prikauptų daiktų gaisras greitai išplito.

Atvykus gaisrininkams, nelaimės pavyko išvengti ir gaisras neišplito – be buto, kuriame kilo gaisras, dėl užliejimo nukentėjo tik aukštu žemiau esančio buto gyventojai. Bute gyvenančios moters namuose gaisro metu nebuvo.

Gaisrą išgyveno keturkojis

Deja, užsidegus butui, jame buvo šuo, kuris ne tik stebuklingai liko gyvas, bet ir beveik nenukentėjo – tik patyrė didžiulį išgąstį ir šiek tiek nudegė nugaros plaukus. Po gaisro šunelis liko benamis.

Kaip teigia I. Šukaitienei, jai šuns prisivilioti pačiai nepavyko, nes jis elgėsi agresyviai, buvo išsigandęs. Ji kreipėsi į VšĮ „Šiaulių letenėlių“ savanores. Šios ilgai nedelsdamos išskubėjo jo gelbėti. Dabar šunelis laikosi gerai, prieglaudoje yra saugus ir laukia savo naujųjų šeimininkų.

Laukiama pagalbos iš Savivaldybės

Pasak vadybininkės, nors gaisrą pavyko sėkmingai užgesinti ir niekas nenukentėjo, moters kaimynai ir toliau gyvena baimėje, nes jo ir toliau nešasi gausybę daiktų į savo namus. Šią savaitę bus sudaryta komisija, kurią organizuoja Savivaldybė, o tada jau bus aišku kaip toliau spręsim šią situacija. Tikimės, kad moteriai bus skirta priežiūra ir skiriamas atitinkamas dėmesys, kad ateityje ši situacija nesikartotų“, – sakė I. Šukaitienė.