Rajono problema

Norėdami sutaupyti gavo „spyrį į užpakalį“

Lapų tvarkymas vienas iš privalomųjų darbų
Lapų tvarkymas vienas iš privalomųjų darbų

Kapų g. 16 – ojo namo gyventojai nusprendė patys rūpintis aplinkos tvarkymu. Lapų griebimas, įėjimų į laiptines valymas, šaligatvių šlavimas, šiukšlių rinkimas, šiukledėžių priežiūra ir dar daugybė kitų privalomų aplinkos tvarkymo darbų turėjo atlikti šiame name gyvenantys žmonės.

Norint patiems tvarkytis aplinką, reikia žinoti, kokius ir kada darbus reikia atlikti, o namo gyventojai turi būti itin vieningi. Kapų g. gyventojai jau netrukus suprato, jog tai nėra taip lengva. „Galvojome, kad bus paprasta susitarti, tačiau, kai tik reikėdavo pradėti darbus, neatsirasdavo norinčių to daryti. Todėl džiaugiuosi, kad dauguma gyventojų persigalvojo ir nori, kad aplinką tvarkytų „Mano aplinkos“ profesionalai“, – pasakojo namo gyventoja Svetlana.

Butų savininkai turi užtikrinti švarą ir tvarką faktiškai naudojamose teritorijose jas valantis patiems arba sudarant tvarkymo paslaugų sutartis. Nesilaikant nustatytų teritorijų tvarkymo ir švaros reikalavimų, taikoma administracinė atsakomybė. Tai įtvirtina Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 161 straipsnis. Pagal jį, nesitvarkant aplinkos, galite gauti įspėjimą arba baudą iki 579 EUR.