Naudinga žinoti

Nori remontuoti butą – pranešk savivaldybei

Apie planuojamus remonto darbus gyventojai privalo pranešti savivaldybei
Apie planuojamus remonto darbus gyventojai privalo pranešti savivaldybei
Nuo sausio 1 d. įsigaliojo naujas Vyriausybės nutarimas, kuris įpareigojo visas savivaldybes paskirti atsakingus asmenis, kurie kontroliuotų daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose keliamą triukšmą. Nuo metų pradžios, pagal naująjį nutarimą, butų gyventojai, planuojantys atlikti remontą, turi ne tik pranešti apie tai savivaldybei, bet ir jai nurodyti, kokių triukšmo mažinimo priemonių žadama imtis.

Norint pradėti remontą ir numanant, kad bus keliamas didelis triukšmas, prieš 7 darbo dienas reikia informuoti savivaldybę ir nurodyti adresą, vietą, kur bus keliamas triukšmas, t. y., buto adresą ir vietą, toliau nurodyti, kokiu laiku bus vykdomi remonto darbai ir kokių triukšmo mažinimo priemonių ketiname imtis, kad nebūtų trikdoma (ar būtų trikdoma kuo mažiau) kaimynų ramybė.

Pranešimą galima atsiųsti el. paštu ar užpildyti elektroninę formą, kurią rasite čia. Atgalinio ryšio iš savivaldybės negausite, jeigu visus duomenis pateiksite teisingai. Jei pasikeičia darbų atlikimo laikas, reikia papildomai informuoti ir informacija bus išsaugota prie ankstesnio prašymo.

Jei kaimynai skųsis jūsų keliamu triukšmu, bet apie galima keliamą triukšmą nebus pranešta savivaldybei, tuomet gresia administracinė atsakomybė, kurios nuobaudos dydis gali būti nuo 50 iki 300 eurų. Jeigu tai bus pasikartojantis įvykis, gali siekti ir 600 eurų.

Triukšmo kontrolieriai reaguos į skundus ir pranešimus, patikrins, ar gyventojas yra informavęs savivaldybę, ar tikrai taiko triukšmo mažinimo priemones, ar tikrai keliami nepatogumai kaimynams.

Primename, kad tikslinamas nakties laikas. Darbo dienomis nakties laikas yra nuo 22 iki 7 valandos ryto, o švenčių ir poilsio dienomis – nuo 22 iki 9 valandos ryto. Tai yra ramybės metas, kuomet draudžiama triukšmauti, vykdyti remonto ar statybos darbus gyvenamoje aplinkoje.