Kalba ekspertai

Pirmi žingsniai į šilumos ir energijos taupymą

Taip pasiskirsto šilumos nuostoliai
Taip pasiskirsto šilumos nuostoliai

Pagal Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos duomenis Lietuvoje pastatų šildymui suvartojama apie 40% šalyje gaminamos šilumos energijos. Mokesčiai už šilumos energiją sudaro iki 80 % visų būsto energijai skirtų išlaidų. Norint jas sumažinti reikia išmokti taupyti šilumos energiją.

Siekia sumažinti sąskaitas už namo šilumą, namo administratorius įgyvendina „5 žingsnių šilumos taupymo programą“. Pirmas šios programos žingsnis – darbai mažinantys nuostolius bendrose patalpose.

Šilumos nuostoliai, tai prarasta šilumos energija. Ji prarandama kai lauko oro temperatūra žemesnė už kambario jis pradeda vėsti, nes šiluma iš šiltesnės aplinkos patenka į vėsesnę. Dažniausiai patenka per sienas, stogą, grindis, duris ir langus.

Nuostoliams kompensuoti reikalinga papildoma šilumos energija. Kiek sunaudojama šilumos energijos lemia esamų išorinių atitvarų (stogo, sienų, langų ir t.t.) būklė. Jeigu būklė bloga energijos suvartojama daugiau, todėl norint už šildymą mokėti mažiau reikia pagerinti senų pastatų išorinių atitvarų izoliacinius parametrus.

Jei norite, kad Jūsų name taip pat būtų pradėta „5 žingsnių taupymo programa“, kreipkitės į namą administruojantį vadybininką arba skambinkite numeriu 8 700 55 966.