Rajono problema

Po balkonais benamiai įsirengia „namus“

Štai taip atrodo benamio įrengtas guolis po balkonu
Štai taip atrodo benamio įrengtas guolis po balkonu

Šaltuoju metu benamiai dairosi šiltesnės vietos, kurioje galėtų išsimiegoti. Neretai jų „namais“ tampa daugiabučių laiptinės, rūsiai ar net erdvės po balkonais.

Daugiabučių gyventojai pasipiktinę tokiu įžūliu elgesiu. „Jeigu pas mus laiptinėje apsigyvena neprašytas asmuo, turime daug problemų norėdami jį iškeldinti. Jie taip paprastai neišeina – mušasi, stumdosi, vartoja necenzūrinius žodžius. Pikčiausia yra tai, kad po jų apsilankymų turime valyti laiptinę, o išvėdinti nuo smarvės praktiškai neįmanoma“, – teigė Radviliškyje gyvenanti Algimanta.

Kaip benamiai patenka į daugiabučius? Pasirodo, tai padaryti visai nesudėtinga. „Jau ne vieną kartą pastebėjau, kad ant šalia mūsų laiptinės esančio suoliuko sėdi benamiai ir laukia, kol kas nors atidarys duris. Tada jie bėga prašydami neuždaryti durų, ne vieną kartą jas užtrenkęs esu tiesiai jiems prieš akis. Taip pat esu susidūręs su atveju, kai jie apsimeta esantys to namo gyventojai, bet užmiršę kodą“, – pasakojo Radviliškio miesto gyventojas Gvidas.

Namų neturintys asmenys yra kur kas gudresni nei jums atrodo, todėl būkite labai budrūs ir žiūrėkite, ką įleidžiate į savo namo laiptinę.