Naudinga žinoti

Prasidėjo draugiški reidai

dviratisNuo vakar, liepos 14 d., Lietuvos kelių policijos tarnyba kartu su draudimo bendrove „ERGO Insurance” šalyje pradėjo rengti draugiškus reidus, skirtus dviratininkams.

Reidų metu dviračių vairuotojai bus raginami laikytis kelių eismo taisyklėse numatytų reikalavimų ir paisyti rekomendacijų naudoti sužalojimų bei traumų išvengti padedančias apsaugos priemones. Daugiausia dėmesio bus skiriama dviratininkams, kurie važiuoja be šalmo.

Akcijos metu bus demonstruojamas eksperimentas, vaizdžiai iliustruojantis, kokie sužalojimai gresia dviratininkui patyrus avariją be šalmo ir su juo. Taip pat bus galima laimėti Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos įsteigtus prizus – dviratininko šalmus.

Dabar galiojančiose kelių eismo taisyklėse yra numatyta, kad važiuojant keliu šalmą dėvėti privalo jaunesni nei 18 metų amžiaus dviratininkai, o kitiems tą daryti rekomenduojama. Šalmus dėvėti privalo ir vežami nepilnamečiai dviračių keleiviai. Be to, visi dviračiai gale turi turėti pritvirtintą raudonos spalvos atšvaitą arba šios spalvos žibintą, o iš abiejų dviračio pusių prie stipinų ar ratų diskų turi būti pritvirtinti oranžinės spalvos atšvaitai.

Be to, važiuojant dviračiu važiuojamąja kelio dalimi taip pat yra privalu dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba įsijungti baltos spalvos žibintą priekyje bei raudonos spalvos žibintą gale. Važiuojant keliu tamsiu paros metu ar esant blogam matomumui privalu ne tik dėvėti ryškiaspalvę liemenę, bet ir įsijungti žibintus.

Dviratininkai privalo prisiminti, kad jie, kaip ir kiti eismo dalyviai, turi paisyti kelio ženklų, būti dėmesingi, rūpintis savo ir kitų eismo dalyvių saugumu.

Vakar reidai startavo Vilniuje, Katedros aikštėje, o vėliau jie vyks ir visoje Lietuvoje. Ši policijos ir draudikų akcija tęsis iki rugpjūčio 21 d.

Parengta pagal Policijos departamento prie LR VRM informaciją.