Šiandien rajone

Radviliškio daugiabučiuose naujiena: dėžutės seniems elementams

Radviliškio daugiabučių gyventojai savo laiptinėse jau gali išvysti štai tokias žalias dėžutes, skirtas seniems galvaniniams elementams rinkti

Radviliškio miesto daugiabučių gyventojai, kurių namus prižiūri „Radviliškio būstas“, nuo šios savaitės savo laiptinėse gali pamatyti metalines dėžutes, skirtas seniems galvaniniams elementams rinkti. Šią idėją inicijavo atliekų tvarkymo įmonė „Žalvaris“ kartu su bendrove „Mano būstas“, kuri ir pasirūpino šių dėžučių įrengimu savo administruojamuose daugiabučiuose.

Metalinės elementų dėžutės, iškabintos Radviliškyje esančiuose daugiabučių namuose,  yra dviejų rūšių: atitinkančios A4 ir A5 dydžius. Dėžutės rūšis yra pasirenkama pagal daugiabutyje esančių butų kiekį. Kiekviena dėžutė yra sandari, su specialia, ją uždaryti skirta, anga.  Taip daugiabučio namo gyventojai yra apsaugomi nuo rizikos, kvėpuoti iš dėžutės vidaus sklindančiu kenksmingų medžiagų oru.

Tokios, galvaniniams elementams skirtos, dėžutės jau yra iškabintos „Mano būstas“ administruojamuose daugiabučiuose Vilniaus, Kauno bei Šiaulių miestuose. .

Kaip pasakoja „Radviliškio būstas“ direktorė Neringa Paulauskienė, jau dabar galima spėti, jog Radviliškyje ši aplinką tausojanti iniciatyva pasiteisins. Vos prieš keletą savaičių daugiabučių laiptinėse atsiradusios dėžutės, galinčios talpinti net iki 15 kilogramų galvaninių elementų, dalyje daugiabučių jau yra užpildytos trečdaliu.