Kalba ekspertai

Radviliškio rajone daugiabučių kiemus tvarkys „Mano aplinka“

kiemu tvarkymasRadviliškio rajono daugiabučių gyventojams ši liepa prasidėjo naujovėmis – savivaldybei pakeitus Švaros taisykles, gyventojai patys privalo atsakyti už tvarką ir švarą daugiabučių kiemuose. Namus administruojantis „Radviliškio būstas“ skelbia, kad viešųjų pirkimų konkursą šiai paslaugai teikti laimėjo įmonė „Mano aplinka”.

Daugelyje Lietuvos miestų jau galioja tvarka, pagal kurią gyventojai patys atsako už tvarką savo daugiabučio kieme. Radviliškio rajono savivaldybėje tokia tvarka bus naujovė, nes iki šiol kiemus prižiūrėdavo seniūnija, o kaštai buvo dengiami biudžeto lėšomis. Politikams pakeitus minėtas Švaros taisykles, už kiemų tvarkymą mokėti nuo šiol turi patys gyventojai.

Pareiga surasti kiemus tvarkysiančią bendrovę teko daugiabučius administruojančiai įmonei „Radviliškio būstas”. Pagal įstatymais reglamentuotą tvarką, administratoriai paskelbė viešųjų pirkimų konkursą ir pakvietė jame dalyvauti tokias paslaugas teikiančias įmones. Mažiausią kainą konkurse pasiūlė bendrovė „Mano aplinka“ – didžiausia Lietuvoje teritorijų tvarkymo ir patalpų valymo įmonė. Nuo liepos 1 dienos Radviliškio rajone būtent ji teikia daugiabučių kiemų priežiūros paslaugas. Įmonė įpareigota šienauti pievas, nuo šaligatvių kasti sniegą, rinkti šiukšles ir kt. Prižiūrimi plotai priklauso nuo to, kokia teritorija namui priskirta detaliuoju planu.

Pagal naująją tvarką, daugiabučių teritorijos bus šienaujamos ne rečiau kaip 4 kartus per metus, o šiukšlės renkamos ne rečiau kaip du kartus per savaitę. Daugiabučių administratoriai atkreipia dėmesį, kad už šias paslaugas nuo šiol mokės gyventojai – suma bus įskaičiuota į „Radviliškio būsto“ kiekvieną mėnesį siunčiamą sąskaitą.