Naudinga žinoti

Radviliškio rajone – gripo epidemija

Radviliškio rajone vakar paskelbta gripo epidemija
Radviliškio rajone vakar paskelbta gripo epidemija

Vakar, sausio 24 d., Radviliškio rajone paskelbta gripo epidemija. Dėl šios priežasties mieste apribojami masiniai renginiai, sugriežtinti higienos reikalavimai.

Epidemijos metu yra prailginamas poliklinikų darbo laikas, ribojamas ligonių lankymas ligoninėse. Nerekomenduojama lankytis įvairiuose šventiniuose renginiuose ir vaikų ugdymo įstaigose. Savivaldybė leidžia mokyklų vadovams spręsti ar laikinai nutraukti vaikų ugdymo veiklą ar ne, kai gripu ar ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis serga daugiau kaip 20% mokinių.

Daug dėmesio skirta vaikams: stebima ikimokyklinio amžiaus vaikų sveikatos būklė. Atsižvelgus į didelį mokinių sergamumą, nuo sausio 24 dienos uždaryta Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos 1 klasė, o nuo sausio 25 d. – Radviliškio V. Kudirkos pagrindinės mokyklos 6B klasė. Kol kas šiose įstaigose ugdymo procesas sustabdomas iki penktadienio, sausio 27 d.

Taip pat rekomenduojama darbuotojams, kurie teikia įvairias paslaugas gyventojams, dirbant ryšėti kaukes, respiratorius, riboti masinius žmonių susibūrimus.

Gripo epidemija yra skelbiama, kai susirgimų gripu ar ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis per savaitę pasiekia 100 atvejų iš 10 tūkst. miesto gyventojų.

Daugiau informacijos rasite paspaudę šią nuorodą.