Šiandien rajone

Radviliškyje – dar vienas dėmesį traukiantis daugiabutis

Visai neseniai Radviliškio miestas pasipildė dar vienu suremontuotu ir atnaujintu daugiabučiu namu. Malūno aikštėje 21, gyventojų pageidavimu, šią vasarą buvo atlikti kone visi darbai, atliekami renovacijos metu.

Kaip pasakoja namo vadybininkė Ieva Šukaitinė, Malūno aikštėje 21 gyvenantys radviliškiečiai prieš metus susidūrė su problema: susidėvėjusia stogo danga, kuri, lauke lyjant lietui, praleisdavo vandenį. Sekant namą administruojančios įmonės „Mano BŪSTAS Radviliškis“ rekomendacijoms ir pagalba, butų savininkų dauguma inicijavo projektą, pagal kurį, buvo skelbiamas konkursas stogo keitimo ir namo fasado rangos darbams atlikti.

Jau šiais metais buvo pradėti stogo, fasado ir pamato apšiltinimo darbai. Suprantant, jog netolimoje ateityje gyventojams gali tekti pagalvoti ir apie kitus daugiabučio tvarkymo darbus, tuo pat metu buvo sutvarkyta bei atnaujinta namo nuogrinda, pakeisti namo langai, laiptinių durys, atliktas įėjimo laiptų remontas, atnaujinti įėjimai į rūsius. Taip pat pakeisti namo rūsio langeliai bei sumontuota nauja lietaus nuvedimo sistema.

Darbų eigoje gyventojai, pasitarę su namą administruojančia įmone, papildomai priimė sprendimą sutvarkyti ir šaligatvį prie namo, kurio prieš tai nebuvo. Šiuo metu Malūno aikštės 21 gyventojai kartu su įmonės „Mano Būstas Radviliškis“ darbuotojais imasi iniciatyvos atlikti ir automobilių aikštelės remontą/įrengimą, kuriai, jei prašymas  atitiktų visus reikalavimus ir sąlygas, finansinę paramą skirtų Radviliškio rajono savivaldybė.

Įmonės „Mano BŪSTAS Radviliškis“ Radviliškio regiono vadovė Neringa Paulauskienė sako, kad augant ekonomikai ir žmonių sąmoningumui, juntamas ir noras gyventi gražesniuose daugiabučiuose. Be to, žmonės supranta, kad jie yra tikrieji turto savininkai ir tik nuo jų pačių priklauso, kaip tą turtą tvarkyti.

„Jau ne vienus metus pastebime, kad daugiabučių gyventojai, spręsdami savo namo tvarkymo reikalus, yra vis labiau aktyvesni. Tą iliustruoja ir atliktų darbų skaičius. Džiugu, kad gyventojai yra aktyvūs priimant sprendimus dėl daugiabučio namo konstrukcijų ir vidaus inžinerinių sistemų atnaujinimo“, – teigė N. Paulauskienė.

Daugiabučių atnaujinimo darbai reikalauja nemažų investicijų ir tai yra viena iš priežasčių, kodėl daugiabučių savininkai delsia tvarkyti savo turtą. Tačiau „Mano BŪSTO“ įmonių grupės klientai turi galimybę už didesnės apimties darbus išsimokėti dalimis. N.Paulauskienės teigimu, tai yra didelė paskata tiems, kurie nori gyventi tvarkingame daugiabutyje, ir šia galimybe noriai naudojamas.