Šiandien rajone

Radviliškyje – šimtmečio ąžuolynas

Kaip viena didelė bendruomenė visi susibūrė balandžio 14 d. Radviliškyje, Eibariškių mikrorajone, R.Marijošiaus ir Eibariškių gatvių sankirtoje. Ten buvo sodinamas ąžuolynas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.

Lietuvos valstybė 2018 m. vasario 16 d. minės reikšmingą ir išskirtinę Lietuvos istorijos datą – šimtąsias Lietuvos valstybės atkūrimo metines.

Pasak Radviliškio miesto seniūno Leono Grigaliūno, tai įvykis, kuriuo pradėta atkurti nepriklausomos ir demokratinės Lietuvos valstybės istorija ir pirmasis ryžtingas žingsnis į dabartinę modernią Lietuvos valstybę. Iš Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų rankų buvo gauti ne tik valstybės pamatai, bet ir priesakas valstybę saugoti, turtinti ir gražinti.

Sukviesti į ąžuoliukų sodinimą buvo visi Radviliškio miesto garbės piliečiai, seniūnaičiai, įmonių, įstaigų ir organizacijų vadovai. Pasodinta buvo 100 ąžuolų Lietuvai.

Akcijos globėjas – Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis. Akcijos iniciatorius – VĮ Radviliškio miškų urėdija. Akcijos organizatorius – Radviliškio miesto seniūnija.