Naudinga žinoti

Radviliškyje stabdoma daugiabučių renovacija

dsc_0563Radviliškio gyventojai, pavargę kiekvieną žiemą mokėti šimtus eurų už būsto šildymą, nusivils. Aplinkos ministerija, žadėjusi finansiškai paremti senų daugiabučių namų renovaciją, praėjusią savaitę viešai pripažino – renovacijos projektai bus stabdomi. Taigi mažiausiai vienerius metus valstybė bus nepajėgi padėti tiems gyventojams, kurie buvo pasiryžę modernizuoti savo daugiabučius.

„Žinoma, kad mūsų mieste reikėtų modernizuoti ne veiną daugiabutį. Juk jie seni, energiškai neefektyvūs, dėl to žiemą tenka brangiai mokėti už šildymą“, – kalbėjo gatvėje sutiktas senjoras Vytautas.

Nors šios gyventojų bėdos išsispręstų kompleksiškai modernizavus namus, panašu, kad dėl Aplinkos ministerijos sprendimų Radviliškio gyventojai ir toliau turės gyventi šaltuose, senuose ir nerenovuotuose daugiabučiuose.
Naujausiais duomenimis, Radviliškyje per artimiausius metus geriausiu atveju bus leista renovuoti vos 3 daugiabučius namų, nors realus poreikis – bent 40 renovuotinų namų.

Daugiabučių atnaujinimo projektus administruojantys specialistai vienbalsiai sako, kad Aplinkos ministerjos sprendimas suteikti vos 3 kvotas visam Radviliškiui yra pasišaipymas iš gyventojų. Dėl tokio sprendimo, anot jų, daugiabučių renovacija Radviliškyje pasmerkta žlugti, nes stos modernizacijos tempai, mažės žmonių entuziazmas imtis renovacijos.

O ar Jūs norėtumėte gyventi renovuotame name? O gal jau buvote apsisprendę dalyvauti programoje? Pasidalinkite savo patirtimi.