Šiandien rajone

Saugesnė aplinka gyventojų iniciatyva

Sukurkite sau saugią aplinką
Sukurkite sau saugią aplinką

Nemažai daugiabučių gyventojų kenčia vandalų išpuolius, patiria nuostolių dėl vagysčių iš butų ar bendrojo naudojimo patalpų. Esamų pareigūnų pajėgų nepakanka, o norėdami apsaugoti savo turtą, savimi turite pasirūpinti ir patys. Užtikrinti saugumui nereikia didelių investicijų. Daug svarbiau kaimynų tarpusavio bendravimas ir bendradarbiavimas. Nuo 2007 m. vykdomas „Saugios kaimynystės“ projektas — puikus pavyzdys, kaip tai įgyvendinti.

Radviliškio rajone yra jau 36 „Saugios kaimynystės grupės“. Paskutinieji su bendruomenės pareigūnais sutartį pasirašė Imantų bendruomenės grupė.

Pasirašius sutartį, kaimynai prižiūri tvarką tiek pačiame daugiabutyje, tiek aplink jį. Tai skatinimas būti neabejingiems, pranešti teisėsaugos institucijoms apie pažeidimus. Taip pat gyventojai prižiūri viešąją tvarką: įsirengia šiukšliadėžes, tvarko kiemus, sodina darželius.

Gyventojai prisimena, kad seniau lauke stovintys suoleliai būdavo užimti asocialių asmenų, tačiau įkūrus grupę tokio vaizdo matyti jiems nebetenka. Taip pat norėdami kur nors išvykti, nesibaimina dėl buto, nes raktus gali palikti, bet kuriam kaimynui.

Daugiabučiai, norintys sukurti šią grupę, turi surinkti 50 % gyventojų balsų, tada pateikti prašymą bendruomenės pareigūnams. Tai padarius namo gyventojams įteikiama „Saugios kaimynystės grupės“ lenta, kuri yra kabinama ant namo sienos. Ši lenta atbaido ne mažai pašalinių asmenų.