Rajono problema

Triukšmaujate? Gausite baudą

Triukšmaudami galite užsitraukti ne tik kaimynų pyktį, bet ir piniginę baudą
Triukšmaudami galite užsitraukti ne tik kaimynų pyktį, bet ir piniginę baudą

Ramus vakaras namuose yra kiekvieno daugiabutyje gyvenančio žmogaus noras. Visi grįžę namo nori atsipalaiduoti ir niekam netrukdant leisti vakarą. Radviliškio gyventoja Lina yra pasipiktinusi savo kaimynų nesupratingumu: „Per triukšmą vėlais vakarais negalime užmigdyti anūkės. Kad ir kiek kartų prašėme išjungti muziką jiems tai nerūpi. Manau, žmonės turėtų jausti ribas iki kada galima taip elgtis, o kada reikėtų sustoti“.

Pagal Lietuvos Respublikos Administracinių teisės pažeidimų kodekso 183 str. triukšmu laikoma šauksmai, švilpimas, garsus dainavimas, grojimas muzikos ir kitais instrumentais, taip pat vykdomas patalpų remontas ir keliamas triukšmas butuose nuo 18 val. iki 9 val. ryto.

Nesilaikydami šio įstatymą galite gauti įspėjimą arba baudą iki 86 eurų, jeigu įstatymą pažeidžiate ne pirmą kartą Jums gresia bauda nuo 86 iki 289 eurų. Šį įstatymą pažeidus nepilnamečiai nuo keturiolikos iki šešiolikos metų už juos atsakomybę prisiima tėvai arba globėjai.

Norėdami pranešti apie triukšmą neleistinu laiku, galite kreiptis į savivaldybių institucijas, policiją, aplinkos ministeriją, susisiekimo ministeriją, apskrities viršininko paskirtus tarnautojus bei kitus įgaliotus asmenis.